Гриз Кујнски задоволств& (Paperback)

Гриз Кујнски задоволств& By Никол&#107 Cover Image

Гриз Кујнски задоволств& (Paperback)

$45.99


Special Order—Subject to Availability
(This book cannot be returned.)

Добредојдовте во книгата за готвење гриз, вкусно патување низ светот на јадењата од гриз. Во овој готвач ќе откриете 100 рецепти кои ја напојуваат устата што ја покажуваат разновидноста на оваа сакана состојка. Од кремаста палента до обилен кускус, гризот е главен производ во многу кујни ширум светот. Без разлика дали сте љубител на италијански јадења со тестенини или марокански тагини, сигурно ќе најдете рецепт кој ќе ги задоволи вашите желби.


Секој рецепт во оваа готвачка е придружен со фотографија во боја, за да можете точно да видите како ќе изгледа вашето јадење. Ќе најдете и корисни совети и трикови за готвење со гриз, како и предлози за спојување на секое јадење со совршено вино.


Па зошто да чекаме? Земи вреќичка гриз и ајде да готвиме

Product Details ISBN: 9781835004906
ISBN-10: 1835004903
Publisher: Not Avail
Publication Date: May 16th, 2023
Pages: 254
Language: Macedonian