Хранливи чинии на Буда (Paperback)

Хранливи чинии на Буда By Андон &#10 Cover Image

Хранливи чинии на Буда (Paperback)

$42.99


Not On Our Shelves—Ships in 1-5 Days
(This book cannot be returned.)

Буда чиниите станаа с попопуларни во последниве години, и тоа со добра причина. Овие шарени и спакувани чинии со хранливи материи се одличен начин да уживате во различни вкусови и текстури во еден оброк, а исто така да му ја обезбедите на вашето тело потребната храна за да напредува. Од житарки и зеленило до растителни протеини и здрави масти, чиниите на Буда се врвен оброк за секој што сака да јаде урамнотежена исхрана.


Во оваа книга за готвење, ќе споделиме 100 вкусни и хранливи рецепти за чинии од Буда кои се совршени за секое време од денот. Без разлика дали барате обилен сад за појадок за почеток на денот, лесен и освежителен сад за ручек или задоволувачка чинија за вечера, ние ве покриваме.


Нашите рецепти се дизајнирани да бидат лесни за следење, со едноставни упатства и лесно достапни состојки. Исто така, ќе споделуваме совети и трикови за изградба на совршена чинија за Буда, за да можете да креирате свои сопствени креации врз основа на вашите преференции и потреби за исхрана.

Затоа, придружете ни се на ова патување за да ја откриете уметноста на создавање вкусни и хранливи чинии од Буда. Со нашите 100 рецепти, никогаш нема да останете без инспирација за вашиот следен оброк.

Product Details ISBN: 9781835510469
ISBN-10: 1835510469
Publisher: Not Avail
Publication Date: August 1st, 2023
Pages: 270
Language: Macedonian