NiezbĘdna KsiĄŻka Kuchenna Warzywna (Paperback)

NiezbĘdna KsiĄŻka Kuchenna Warzywna By Tomasz Czerwiński Cover Image

NiezbĘdna KsiĄŻka Kuchenna Warzywna (Paperback)

$42.47


Not On Our Shelves—Ships in 1-5 Days
(This book cannot be returned.)

Przygotowanie większej ilości warzyw i gotowanie w domu to prosta strategia, kt ra może znacznie poprawic Twoje zdrowie. Co więcej, badania wykazaly, że przygotowywanie posilk w w domu wiąże się z mniejszą konsumpcją fast food w i mniejszymi wydatkami na jedzenie.

Jednym z pierwszych krok w w kierunku częstszego gotowania w domu jest nauczenie się r żnych sposob w gotowania świeżych warzyw. Umiejętności te pozwolą Ci uczynic warzywa gl wnym elementem Twoich posilk w, co z kolei zapewni Ci mn stwo korzystnych skladnik w odżywczych i doprowadzi do poprawy zdrowia.


Podstawowe metody gotowania warzyw


A. OKAZALY

Siekanie jest tak proste, jak to tylko możliwe i jest czymś, co doświadczeni kucharze domowi mogą uznac za coś oczywistego. Ale nie każdy uczy się w dzieciństwie krojenia, krojenia w kostkę i warzyw typu julienne. Dlatego siekanie jest pierwszą i najważniejszą umiejętnością, kt rą należy opanowac, jeśli chcesz stac się lepszym kucharzem i jeśc więcej warzyw.

B. PAROWANIE

Gotowanie na parze to stara technika przygotowywania warzyw. Czasem się o tym zapomina, ale naprawdę spelnia swoje zadanie

Ponadto badania pokazują, że gotowanie na parze niekt rych warzyw może zachowac ich skladniki odżywcze w większym stopniu niż inne metody gotowania. Parowanie warzyw oznacza wystawienie ich na dzialanie gorącej wody, aby zmiękczyc żywnośc i uczynic ją delikatniejszą.

C. WRZENIE

Gotowanie warzyw to jeden z najprostszych sposob w ich przygotowania. Gotowanie może spowodowac przedostanie się niekt rych skladnik w odżywczych z warzyw do wody, ale nie dotyczy to każdego rodzaju warzyw. Czasami gotowanie jest najskuteczniejszym sposobem ugotowania ziemniak w i innych twardych warzyw korzeniowych, nawet jeśli stracone zostaną niekt re skladniki odżywcze. A jeśli jesz r żnorodne, zar wno gotowane, jak i surowe warzywa, nie musisz się martwic o zachowanie optymalnych wartości odżywczych każdego pojedynczego posilku.

D. SAUTOWANIE

Smażenie warzyw oznacza gotowanie ich na jakimś tluszczu na dużym ogniu. Najpopularniejszymi tluszczami używanymi do smażenia są oliwa z oliwek z pierwszego tloczenia, olej z awokado, maslo, a nawet olej kokosowy. Do smażonego mięsa można r wnież dodac posiekany czosnek, ziola i przyprawy i/lub's l i pieprz.

Product Details ISBN: 9781835643129
ISBN-10: 1835643124
Publisher: Tomasz Czerwiński
Publication Date: September 18th, 2023
Pages: 248
Language: Polish