Азиски готвач 2023 година за & (Paperback)

Азиски готвач 2023 година за & By &#1 Адамс Cover Image

Азиски готвач 2023 година за & (Paperback)

$44.67


Not On Our Shelves—Ships in 1-5 Days
(This book cannot be returned.)

Сега можете да ги доловите вкусовите на кинескиот кварт во вашата кујна. Овој кинески готвач го олеснува и брзо подготвувањето на кинески омилени производи за носење дома со рецепти погодни за почетници кои секој може да ги совлада.

Пилешко. Говедско месо. Свинско месо. Неколку зборови кои јасно и јасно потсетуваат на интензивните неверојатни вкусови од еден од најдобрите и најраспространетите начини на готвење во светот кинеската храна.


Овие чекор-по-чекор рецепти користат едноставни, достапни, секојдневни состојки што можете да ги најдете во повеќето продавници за храна и не бараат долга подготвителна работа или комплицирани техники за готвење.


Во оваа готвачка ќе научите како дома да ги готвите најпознатите кинески рецепти, лесно подготвувајќи оброци и вечери за вашите пријатели, забави и деца користејќи ги најдобрите состојки и издигнувајќи ги вкусовите и со нежни и силни зачини од Кина.

Ако сакате да ги импресионирате вашите момци и семејството, оваа кинеска готвачка е за вас

Product Details ISBN: 9781837527724
ISBN-10: 1837527725
Publisher: Not Avail
Publication Date: December 19th, 2022
Pages: 316
Language: Macedonian